ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Rope Skipping® Centrum ČR
Česká designová švihadla vyráběná na zakázku.

ČESKÁ ŠKOLA ROPE SKIPPINGU

KURZY (KROKY) pořádáme ve spolupráci s UK FTVS
na adrese:
José Martího 31, Praha 6 Vokovice
nebo
Loděnice UK FTVS, Vodácká 897, Praha 7 Troja

Korespondenční adresa:
Nad Královskou oborou 23
170 00 Praha 7 - Bubeneč
Kancelář:
+420 604 269 234 Jana Beránková
E-mail: (remove XX) Bee-Shop XX @svihadla XX .cz
(remove XX) e-shop XX @svihadla XX .cz


Ropeskipping

Ropedskipping

Ropeskipping

Roppeskipping

Ropeskipping5

O nás

Mgr. Jana Černá – Beránková – master Instruktor garant projektu

Je odbornou asistentkou na katedře gymnastiky UK FTVS, vyučuje základní gymnastiku, účelovou gymnastiku, kondiční programy a aerobik. Od roku 1997 působí jako instruktorka aerobiku, zaměřuje se především na rope skipping, step aerobik, dance aerobik a jumping. Již několik let se věnuje tvorbě choreografií pro soutěže pořádané ČSAE v kategoriích funk/hip hop a step. Je první Češkou propagující závodní formu rope skippingu (trikové a rychlostní skákání přes švihadla). Mezi její další aktivity patří spolupráce s Českou obcí sokolskou (realizovala projekt hromadné step aerobikové skladby pro 842 cvičenců, která byla předvedena na XIV. všesokolském sletu v roce 2006 v Praze na Strahově). Pro rok 2012 připravuje hromadnou rope skippingovou skladbu pro dorostenky. Rovněž spolupracuje s ČSAE (Českým svazem aerobiku) a ČASPV (Českou asociací sportu pro všechny). Působí jako ilustrátorka metodických materiálů, čímž zúročuje své mnohaleté výtvarné vzdělání a několikaletou praxi ve studiu animovaného filmu Bratři v triku v Praze na Barrandově.

Od roku 2005 spolupracuje s matkou na projektu šíření rope skippingu po České republice. Pořádají společně semináře, školení, rope skippingový camp a chystají i soutěže. Od roku 2005 vede vysokoškolský rope skippingový oddíl VSK FTVS v Praze, kde ze svých svěřenců vychovává budoucí instruktory. V roce 2008 byla vybrána Evropskou rope skippingovou organizací (ERSO) mezi skupinu ambasadorů, kteří si kladou za cíl šíření rope skippingu na národní i mezinárodní úrovni. V roce 2009 představila lekce  rope skippingu  v kondičních programech pro veřejnost ve studiu FANatic.

Od roku 2005 školí studenty, instruktory, cvičitele, ale i běžnou veřejnost v novém sportu rope skipping. Podílí se na realizaci projektu ROPE SKIPPING CAMP. Připravuje metodické materiály (DVD, knihy, články do časopisů, vede diplomové práce s tématikou rope skipping). Připravuje akreditovaný kurz rope skippingu, jehož realizace se předpokládá v roce 2010.

Ambasador Rope skipping ERSO za ČR. Right now Jana Černa- Beránková is the one who is promoting Rope Skipping in the Czech Republic. As a teacher of P.E. She is working in Prague at the Charles University at the Faculty of P.E. and Education. One of the best places to strart and spread Rope skipping a cross the country.

Jana Beránková - ředitelka a majitelka firmy Rope skipping centrum ČR

V mládí se velice aktivně věnovala sportu, zejména pozemnímu hokeji v TJ Vyšehrad Praha. Rovněž působila jako náčelnice v TJ Sokol Vysočany, kde společně se svojí dcerou vedla více než šest let chlapecký taneční tým CH.T.T. Praha. Svěřenci se účastnili přehlídek a soutěží pořádaných ČASPV, ČSAE, ARTAMA, Sokol a ČMTO.

Od roku 2005 spolupracuje s dcerou Janou (Černou – Beránkovou) na projektu šíření rope skippingu v České republice. Úvodní těžkosti se zajištěním sportovního vybavení (švihadel) vyřešily prakticky a švihadla začaly vyrábět ve spolupráci s českými firmami. V současné době paní Jana Beránková vlastní patent na výrobu českých rope skippingových švihadel, která si můžete prohlédnout a objednat v e shopu. Nyní je rope skipping centrum schopen reagovat na rozmanité požadavky svých klientů týkajících se délek švihadel a materiálů.  Zejména vyšší muži ocení, že si mohou objednat švihadlo tzv. na míru na centimetr přesně.

Jana Beránková zajišťuje veškerou internetovou i telefonickou komunikaci se zájemci o rope skippingové zboží a rope skippingové aktivity. Organizuje školení, kurzy a zajišťuje instruktory, kteří dojíždí vyučovat do hokejových, basketbalových, fotbalových i jiných sportovních oddílů, např. oddíl moderního pětiboje Juliska.

Původní profesí je paní Jana Beránková pánská krejčí scénických kostýmů. V tomto oboru má více než třicetiletou praxi. Spolupracovala s významnými českými návrháři, pro které realizovala celé divadelní či filmové výpravy. Mezi zajímavé klienty patřili mimo jiné krasobruslaři (olympionik Martin Šimeček a Kateřina Mrázová), tanečníci, zpěváci a kouzelníci (např. pan Kožíšek). Mezi divadla patří Dejvické divadlo, Národní divadlo a divadlo Minor a filmový festival v Karlových Varech.